Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Вкусен рецепт за солени тортички од сирење и тиквички што ќе сакате да ги јадете за појадок, ручек и вечера

Тиквичките се кулинарски хит секое лето. Ако ги измешате со малку рендано сирење, малку брашно, јајца и зачини и потоа ги испечете во рерна, ќе добиете многу крцкави и вкусни закуски што може да се сервираат за појадок, ручек или вечера.

Состојки:
350 грама тиквички
60 грама сирење ементалер
50 грама лебни трошки
30 грама пармезан
2 лажици брашно
1 јајце
½ лажички сушен оригано
сол и бибер по желба
масло за печење

Подготовка:

1. Изрендајте ги тиквичките и ставете ги во чиста памучна крпа за да се исцеди вишокот вода.

2. Ставете ги исцедените и ренданите тиквички во голем сад и измешајте ги со ренданото сирење и јајцето.

3. Во смесата додадете лебни трошки и зачини и измешајте сè добро.

4. Користете ги рацете, обликувајте ги тортичките по желба од една до две лажици од подготвената смеса додека не ја потрошите целата смеса.

5. По желба, можете да ги испрскате со малку растително масло.

6. Ставете ги солените тортички на хартија за печење и ставете ги во загреана рерна на 200 Целзиусови степени околу 20 минути, или додека не поруменат и станат крцкави.

7. Можете да ги испечете во фритеза на топол воздух, а за тоа ќе ви треба половина од времето.

8. Послужете со сос по желба. Добар апетит!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Fool Moon

Хороскоп – 3 знаци ги очекува голема среќа во љубовта во текот на октомври 2021 година! Октомври и духот на есента, раното зајдисонце и...

Cotton Club

Откако се збогувавме со модната недела во Њујорк и сега со нетрпение ги очекувавме ревиите во Лондон, Милано и Париз, решивме уште еднаш да...

Advertisement