Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Вкусен пијалок кој ги топи килограмите

Половина чаша грејпфрут или неколку голтки помеѓу оброците ќе согорат половина од внесените калории. Црвениот грејпфрут и медот се исклучителна комбинација и се препорачуваат за сите кои сакаат да ослабат вишок килограми или имаат покачено ниво на холестерол.

Веројатно се прашувате како е тоа можно – верувајте дека е затоа што црвениот грејпфрут содржи калории во мали количини, само 42,1 калории на 100 грама овошје. Покрај тоа, исклучително е богат со диетални влакна, пектин, ликопен, лимуноиди и многу други соединенија.

Состојки:

1 чаша свеж црвен сок од грејпфрут
2 лажички јаболков оцет
1 лажичка мед

Подготовка:

Излупете го грејпфрутот, исечкајте го на парчиња, ставете го во блендер заедно со мед и јаболков оцет. Се добро измешајте и вашиот пијалок е готов во борбата против масните наслаги и вишокот килограми.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement