Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Аргентински трик за совршена скара: Рецепт за божествен сос готов за 5 минути

Дружењето со скара и миризливите зелени чимичури во Аргентина е ритуал длабоко вкоренет во нивната традиција…

Чимичури е омилен аргентински сос направен од билки кој е одличен придружник на пилешко, свинско, јагнешко, но и јадења од компири и друг зеленчук. Аргентинците најмногу го сакаат со сочни шницли и месо на скара, а во нивната гастрономија е толку популарно што има статус на ритуал, исто како и пиењето чај во Велика Британија.

Иако на прв поглед изгледа како италијанско песто, вкусот е различен, и доколку сè уште не сте го пробале, може да ве воодушеви со неговиот освежителен, но полн вкус.

Состојки за чимичури:

25 гр свежи лисја од магдонос
25 гр свежи лисја од коријандер
5 гр свежи лисја од риган (обично оригано)
2 чешниња лук
½ лажички рендана кора од лимета
2 лажици свежо исцеден сок од лимета
2 лажици екстра цедено маслиново масло
¼ лажички сол
¼ лажички мелен црвен пипер

Подготовка:

Во мешалка измешајте ги сите состојки додека не добиете зелен и миризлив сос и послужете го со јадења со месо. Сосот ќе има најдобар вкус ако користите најсвежи билки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Целосно електричниот хиперавтомобил Лотус Евија е признат на престижните Меѓународни награди за дизајн (ИДА), освојувајќи ја категоријата „Дизајн на производ на годината“. Основани во...

Green Tea

Оваа сочна веганска кајгана е направени од брашно од леблебија и лен, а ароматизирана е со куркума и лук. За 5 минути добивате едноставен,...

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Advertisement